Vyjezd jednotky: 9.5.2020 2.32h POZAR, PRUMYSLOVE OBJEKTY, SKLADY, hori hala vyrobni. Vyjizdi: CAS 20 Atego. Adresa: Budisov nad Budisovkou.

https://www.youtube.com/watch?v=w4AiYmEoEp0

Noční požár na Opavsku způsobil škodu za 10 milionů, zasahovalo sedm jednotek.

Celkem sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly v sobotních brzkých ranních hodinách u požáru haly v Budišově nad Budišovkou na Opavsku. Požár zde napáchal dle prvních odhadů škodu za deset milionů korun, není ale vyloučeno, že škoda bude vyšší.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena minutu před půl třetí ráno. Operační středisko na místo ihned vyslalo dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic Vítkov a Opava, spolu s jednotkami dobrovolných hasičů Budišov nad Budišovkou, Vítkov, Dvorce.

Později byly jednotky doplněný o dobrovolné hasiče z Litultovic a Mikolajic. Celkem na místě zasahovalo 7 cisteren a 2 automobilové žebříky.

Už při příjezdu první jednotky byly vidět plameny, které zachvátily střechu haly o rozměrech 60×30 metrů. Na místo dorazily i automobilové žebříky ze stanic Opava a Vítkov, které pomáhaly hasit střechu haly.

Přibližně po hodině zásahu došlo k propadnutí střechy a plechová střešní krytina bránila přístupu hasební vody pod hořící trosky. Velitel zásahu tedy rozhodl o povolání těžké techniky ze záchranného útvaru z Hlučína.

Požár se hasičům podařilo lokalizovat krátce před pátou hodinou ranní. Hasiči na zkrocení plamenů nasadili celkem sedm vodních proudů, hasební vodu odebírali na celkem třech odběrných místech.

V tuto chvíli hasiči provádějí likvidaci požáru, kdy těžká technika rozebírá propadlou střechu a hasiči dohašují skrytá ohniska požáru, které hasiči vyhledávají i za pomoci termokamery.

Škoda požáru je zatím odhadována na 10 milionů korun. Současně se zasahujícími hasiči jsou na místě i vyšetřovatelé příčin požárů, kteří šetří příčinu vzniku takto velkého požáru.