Vyjezd jednotky: 7.4.2020 18.25h POZAR, LESNI POROST, pozar klesti a travy pul hektaru. Vyjizdi: CAS 32 T815CAS 20 Atego. Adresa: Moravsky Beroun, Nove Valterice,  pozar lesniho porostu asi pul hektaru

Požár lesa se u Nových Valteřic, místní části Moravského Berouna, rozšířil na dva a půl hektaru. Před 20. hodinou zde byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu a operační důstojníci vyslali další posilové jednotky, celkem jich vyjelo 12.

Místo zásahu bylo rozděleno na dva hasební úseky a jelikož hořelo na hranici s Moravskoslezským krajem, podílely se na zásahu i jednotky ze sousedního hejtmanství. Práci hasičům komplikoval silný vítr a suchý porost, kterým se požár šířil.

Fyzicky náročný zásah v dýchací technice ztěžoval také nepřístupný terén a tma. Čerpací stanoviště bylo zřízeno asi 6 kilometrů od požáru a voda byla dopravována kyvadlově.

Ve 21.14 dostaly jednotky oheň pod kontrolu. Pokračovaly pak v hasebních pracích a prolévaly vodou kořenové systémy. Z důvodu velkého počtu nasazených hasičů i techniky byl před 22. hodinou zřízen štáb velitele zásahu i týlový kontejner pro zajištění zázemí.

Po půlnoci byl pak kvůli vystřídání zasahujících jednotek vyhlášen III. stupeň požárního poplachu. V 6.21 hasiči požár zlikvidovali a místo předali majiteli, který musí nad požářištěm po dobu 48 hodin dohlížet. Příčinu nyní vyšetřujeme.

Celkem zasahovalo 24 jednotek ze dvou krajů: Olomouckého a Moravskoslezského. Z toho 4 profesionální jednotky a 20 jednotek sborů dobrovolných hasičů.

Profesionální jednotky: Šternberk, Olomouc, Bruntál, Prostějov

Jednotky SDH: Moravský Beroun, Jívová, Huzová, Uničov, Horka nad Moravou, Velký Týnec, Hlubočky, Dlouhá Loučka, Liboš, Olomouc, Domašov nad Bystřicí, Babice, Dub nad Moravou, Dolany, Dvorce, Bruntál, Břidličná, Budišov nad Budišovkou, Rýžoviště, Lomnice