Výjezd jednotky:18.4.2019 0:50h pozar nizke budovy,zahoreni chaty nebo kulny za domem.Vyjizdi CAS 20 Atego.Adresa: Moravsky Beroun,Janackova 528


Krátce před jednou hodinou ranní ve čtvrtek 18.dubna 2019 vyjely posádky čtyř jednotek k likvidaci požáru ve dvorním traktu bytového domu na ulici Janáčkova v Moravském Berouně.

Volající v tísňovém hovoru nedokázal přesně určit co hoří u nich za dvorem – zřejmě chatka či přístřešek. K místu vyjela ze stanice Šternberk profesionální jednotka za pomoci dobrovolných hasičů Moravský Beroun a v rámci mezikrajské výpomoci z Moravskoslezského kraje hasiči Dvorce a Lomnice.
Hasiči po příjezdu zde nalezli několik menších dřevěných objektů zcela zachvácených plameny. Vytvořili několik ochranných vodních proudů pro zamezení v rozšíření na další chatky v těsné blízkosti.
Požár zcela poničil na sobě přilehlých několik menších dřevěných chatek a přístřešků.
Zásobování vodou zajišťovaly cisterny z nedalekého vodního zdroje kyvadlově. Během zásahu z požářiště hasiči vynesli do bezpečí tlakové láhve a kanystry s hořlavými látkami.
V navazujícím čase pokračovaly jednotky v postupném rozebírání vyhořelých konstrukcí, rozhrabávání a důkladném dohašení doutnajících menších ohnisek.Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření.
Vzhledem k většímu počtu vlastníků bude výsledná škoda upřesněna později. Požár i samotný zásah se obešel bez zranění.Všechny jednotky se krátce před půl pátou ranní vrátily zpět na své základny.