V sobotu 7. 7. 2018 se na přehradě Slezská Harta na Bruntálsku uskutečnil už 13. ročník náročné soutěže Hartaman v TFA. Do závodu bylo přihlášeno na 30 závodníků, z toho celkem 3 ženy.

 

Soutěž, která je velmi fyzicky náročná, provázelo slunečné počasí s letními teplotami. Soutěžící byli přihlášení celkem do 3 kategorií. Kategorie A (muži do 35 let), kategorie B (muži nad 35 let) a kategorie C (ženy). Soutěže se již poněkolikáté zúčastnil také mistr světa v TFA pocházející z Polska Marcin Zdzieblo.

Nejobsazenější kategorií byla kategorie mužů do 35 let. Na její start se nakonec postavilo 18 závodníků. Tuto kategorii nejlépe zvládl Luboš Ptáček z HZS Olomouc s časem 5:21:00 min. Doslova na paty mu šlapal David Pašek z JSDH Bohuslavice s časem 5:21:73 min. Bronz v této nejmladší kategorii bral Jan Sláma z JSDH Příbor v čase 5:37:15 min.

V kategorii mužů nad 35let jsme mohli vidět nejlepší časy letošního ročníku. Bojovalo v ní 11 sportovců. Ten nejlepší patřil Jiřímu Mikuleckému z HZS Ústí nad Orlicí – 4:22:25 min. Pod pětiminutovou hranici se dostal s časem 4:58:00 min také Marcin Zdzieblo z Krakowa. Třetí příčku obsadil Michal Přecechtěl z HZS Olomouc v čase 5:00:28min.

V kategorii C, nastoupily celkem 3 ženy. Nejlépe se vedlo Denise Vápeníkové z JSDH Dolní Město s časem 8:29:13 min. Druhé místo této kategorie obsadila Lucie Tomšů, JSDH Slušovice, s časem 11:57:00 min a bronzová příčka s časem 20:45:75 patřila Barboře Hrabinové z JSDH Budišov nad Budišovkou.

Celá soutěž se organizačně vydařila, což mohou potvrdit nejen závodníci, ale také přihlížející diváci. Poděkování patří organizátorům soutěže z SDH Dvorce na Moravě, HZS MSK OÚ Bruntál, Radimu Smažákovi a také všem partnerům.

npor. Ing. Lukáš Popp
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje