Po poledni 11. srpna byl na tísňovou linku hasičů nahlášen požár traktoru na poli u Leskovce nad Moravicí směr Horní Benešov.

Na místo byli v první fázi vysláni hasiči ze stanice Bruntál, dobrovolní hasiči z Horního Benešova a místní jednotka. Po příjezdu na místo zjistili, že traktor je již celý v plamenech a je zasaženo také strniště o rozloze cca 2 ha. Proto velitel požádal o další posily. Ty přijely z Dvorců a Litultovic (okres Opava). Odběrné místa pro doplňování cisteren bylo zřízeno u břehu vodního díla Slezská Harta a z hydrantu v Leskovci nad Moravicí. Za necelou hodinu dostali hasiči plameny pod kontrolu, dohašování trvalo další hodinu. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na traktoru. Předběžná škoda na traktoru a přívěsu byla stanovena majitelem na 300 000,- Kč.