Vyjezd jednotky: 22.04.2020 16:49h POZAR, LESNI POROST, pozar lesa, vysilac Hradisko.Vyjizdi: CAS 32 T815. Adresa: Razova

Půlmilionová škoda. U požáru lesa na Bruntálsku u Razové asistoval i vrtulník
Rovnou čtvrnáct jednotek hasičů  zasahovalo u požáru lesa u obce Razová. Zásah trval od odpoledne až do pozdní noci.

„Hořelo téměř na sedmi hektarech, požár se obešel bez zranění. Předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun, příčina jeho vzniku je v šetření. S hašením v náročném terénu a za silného větru pomáhal policejní vrtulník,“ zmínil Petr Kůdela, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

Operační středisko hasičů bylo o požáru vzrostlého smrkového lesa i části po těžbě, způsobené kůrovcem, informováno ve středu po 16. hodině. Do Razové vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Bruntál, Krnov a Rýmařov. Společně s nimi pak jedenáct jednotek dobrovolných hasičů – Krnov, Bruntál, Leskovec nad Moravicí, Horní Benešov, Lomnice, Břidličná, Brumovice, Dvorce, Světlá Hora, Litultovice a Milotice nad Opavou.

„Hasiči dostali oheň pod kontrolu za tři a půl hodiny, dohašování jim zabralo další tři hodiny. Do čtvrtečního rána kontrolovaly požářiště dvě jednotky dobrovolných hasičů – Milotice nad Opavou a Horní Benešov,“ doplnil Petr Kůdela.

https://www.youtube.com/watch?v=cjFOPp6oWws