Vítězi TFA Hartaman David Pašek a Miroslav Hanel, borci z HZS MSK nezklamali

David Pašek z SDH Bohuslavice se stal absolutním vítězem i vítězem věkové kategorie A do 35 let 12. ročníku TFA Hartaman, kde po zvládnutí několika disciplín v zásahové výbavě a se zátěží v podobě tlakové lahve čeká na borce náročný výběh po 300 schodech až na vrchol hráze vodní nádrže Slezská Harta (okres Bruntál). Dosáhl času 4:55,81 minuty.

TFA Hartaman (TFA v překladu = „Nejtvrdší hasič přežije“) se konal v sobotu 8.7.2017 za nádherného slunečného počasí, zatímco na nedalekém Opavsku se po celý sobotní den proháněly přívalové deště. TFA Hartaman je zařazen do Poháru ředitele HZS MSK.

Nejlepším ve věkové kategorii B – nad 35 let – se stal Miroslav Hanel z SDH Darkovice s časem 5:06,69 minuty. V boji mezi dvěma odvážnými ženami zvítězila Natálie Fraisová z SDH Horní Benešov časem 8:19,85 minuty. Na vysilující trať si letos trouflo 26 borců.

Oba reprezentanti Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) letos předvedli u přehrady velmi kvalitní výkony. Petr Boček ze stanice Opava skončil v kategorii A stříbrný časem 5:26,25 min., Leopold Hejneš ze stanice Ostrava-Jih v kategorii B bronzový – časem 5:30,75 min.

 Plnění jednotlivých disciplín TFA Hartaman na ploše u vývaru vodního díla Slezská Harta začalo klasicky napojením dvou nezavodněných hadic B a jejich roztáhnutím. Následovalo 60 úderů na Hammer Boxu, překonání dřevěné bariéry vysoké dva metry, transport figuríny a celkem 6 přetočení velmi těžké pneumatiky. Po smotání dvou hadic přišlo na řadu přesně 300 schodů na hráz, které někteří borci dokázali brát po dvou (schodech).

Soutěž pořádal SDH Dvorce na Moravě ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a HZS MSK za podpory partnerů z Krajského sdružení Hasičů Čech, Moravy a Slezska, portálu Požáry.cz, Sportovního klubu HZS MSK a obce Dvorce.