Výjezd jednotky: technická pomoc,čerpání vody,Vyjíždí CAS 32 T815 Adresa: Staré Heřminovy 129.


Video cca půl hodiny po bouři.

 

Bouřka s kroupami se prohnala Starými Heřminovy, hasiči čerpali vodu

Více než šest desítek hasičů z 12 profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů se zapojilo v úterní podvečer a večer (30.5.2017) do čerpání vody ze sklepů, garáží i přízemí rodinných domků v obci Staré Heřminovy (okres Bruntál), kterou se prohnala bouře, přívalový déšť i kroupy.

Hasiči také stavěli u několika rodinných domků ochranné hráze z velkých gumopryžových vaků, plněných vodou. Nemáme hlášeno žádné zranění.

První jednotky hasičů vyjížděly ze svých základen do postižené obce kolem půl páté odpoledne, poslední se vracely zpět na základny až kolem 23. hodiny. Čerpat vodu museli hasiči celkem z 41objektů. Spolupracovala s nimi starostka obce, která mj. hlásila místním rozhlasem aktuální předpovědi počasí. Noční přívalový déšť už zde naštěstí neměl takovou sílu jako ten odpolední a hasiči se nemuseli do obce vracet.

Ve Starých Heřminovech zasahovaly dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje – stanice Bruntál a Krnov, které přivezly protipovodňový kontejner, společně s nimi deset jednotek dobrovolných hasičů – Bruntál, Krnov, Dvorce, Velké Heraltice, Budišov nad Budišovkou, Brumovice, Lichnov, Světlá Hora, Horní Benešov a Litultovice.

Hasiči z okresu Bruntál čerpali v úterý odpoledne a v podvečer vodu na deseti místech, z toho třikrát na území okresního města. Ve zbývajících pěti okresech Moravskoslezského kraje nebylo hlášeno žádné čerpání vody.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje

 

Foto: Petr Vojáček (www.mikrotv.cz) +posledních 12 fotek v této galerii Petra Ružarovská

Foto: Tomáš Klapil