Moravský Beroun – U požáru rodinného domu v Nových Valteřicích, místní části Moravského Berouna, zasahují od nedělního dopoledne hasiči z Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Škoda na nemovitosti dosáhla 700 tisíc korun.

Hasiči vyjížděli k požáru rodinného domu v Nových Valteřicích v neděli po desáté hodině dopoledne.

„Po příjezdu dobrovolné jednotky z Moravského Berouna už plameny pohlcovaly velkou část střechy domu, který byl využívaný k rekreaci. Pak dorazila profesionální jednotka ze Šternberka a také hasiči z Lomnice a Dvorců v Moravskoslezském kraji,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Plameny podle něj velmi rychle zasáhly celé podkroví, na několika místech se propadly stropy.

Po přibližně hodinovém zásahu se podařilo dalšímu šíření ohně zabránit. Pak hasiči dohašovali menší ohniska a rozebírali zbytky vyhořelé střešní konstrukce.

„Vyklízeli jsme také poničené vybavení. V celé obci bylo kvůli bezpečnému provádění hasebních prací nutné odpojit přívod elektrické energie. Vodu jsme dopravovali kyvadlově z nedalekého rybníka, využili jsme plovoucí čerpadla a cisterny,“ popsal Zdeněk Hošák.

Při požáru se podle něj nikdo nezranil, příčina se stále vyšetřuje. Škoda je předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun.