V úterý 30. září 2014 byl v 19:44 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár střechy panelového domu v obci Moravský Beroun.

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šternberku a dobrovolní hasiči z Moravského Berouna a dvě jednotky Moravskoslezského kraje, a to SDH Lomnice a SDH Dvorce. Hasiči po příjezdu zjistili, že nehoří střecha, ale mezistropní prostor. Střechu se hasičům podařilo uchránit. Při požáru nemuseli hasiči naštěstí nikoho evakuovat ani nebyl nikdo zraněn.

V průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali mezistropí a dohašovali skrytá ohniska. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu půl hodiny po ohlášení, likvidaci hlásil velitel zásahu v 21:30 hodin.

Výše škody byla vyčíslena na 100 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření, s největší pravděpodobností se jednalo o přizděný trám v komíně.