Osm jednotek hasičů zasahovalo v noci z úterý na středu 21.3.2012 v obci Křišťanovice (okres Bruntál) u požáru rozlehlého seníku o půdorysu 55×16 metrů a výšce přes deset metrů. Uskladněné hořící seno se hasičům podařilo vyvézt a dohasit i s pomocí dvou nakladačů až ve středu ráno. Při požáru s předběžnou škodou 800 tisíc korun nebyl nikdo zraněn.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v úterý krátce před půl desátou večer. Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a s nimi šest jednotek dobrovolných hasičů – Lomnice, Bruntál, Břidličná, Dvorce, Moravský Beroun a Budišov nad Budišovkou.

V zemědělském areálu hořel betonový seník (s horní částí a střechou z prolisovaného plechu a vlnitého plastu), do tří čtvrtin naplněný senem v balících. Hasiči nechali seno vyvážet pomocí dvou zdejších nakladačů a na volné ploše jej hasili. Všechen „obsah“ seníku se jim podařilo vyvézt a dohasit až nad ránem.

Předběžná škoda byla odhadnuta na 800 tisíc korun, upřesní ji majitelé. Příčina vzniku požáru je v šetření.