Tři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 9.9.2010 v noci na okraji Bílčic-Majůvky (okres Bruntál) u nehody osobního automobilu Honda Accord se čtyřmi mladými muži. Všichni cestující měli utrpět zranění po nárazu auta do vzrostlého stromu. Tři z nich museli hasiči vyprostit, z toho řidiče i pomocí hydraulických nástrojů.

Informaci o nehodě u obce Bílčice obdrželo operační středisko hasičů ve čtvrtek po 22. hodině. Na místo byla vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Bruntálu a s ní dvě jednotky dobrovolných hasičů z obcí Dvorce a Lomnice.

Hasiči vyprostili z auta celkem tři osoby, když na osvobození zaklíněného řidiče museli použít hydraulické nůžky i hydraulický rozpínák. Předali je rychlé záchranné službě. Po zdokumentování nehody Policií ČR místo nehody uklidili a asistovali při nakládání havarovaného auta na vozidlo odtahové služby.