Výjezd jednotky: požár nízké budovy Domašov nad Bystřicí .Na železničním nádraží požár bytu,dvě popálené osoby.Zasahující jednotky: z Domašova ,drážní hasiči z Přerova ,Šternberku , Moravského Berouna ,Dvorců.

Po příjezdu na místo události naše jednotka doplnila vodu ostatním jednotkám a pomohla s transportem zraněných osob k vozidlu ZZS. Pavel Bortl velitel Jsdho Dvorce

—————

V neděli 24. září 2017 byl v 16:23 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár drážního domku v obci Domašov nad Bystřicí.

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šternberka, hasiči Správy železniční dopravní cesty a dobrovolní hasiči z Domašova nad Bystřicí a Moravského Berouna. K události vyslalo operační středisko také dobrovolné hasiče z Dvorců z Moravskoslez­ského kraje.

Jednotky po příjezdu zjistily, že požárem je zasažen byt v drážním domku. Po provedeném průzkumu uvnitř bytu našly dvě osoby, které byly nadýchané nebezpečných zplodin hoření a popálené.

Hasiči je vynesli do bezpečí na střechu domu. Tam je zdravotnická záchranná služba stabilizovala a hasiči je následně vnitřním prostorem domu vynášeli na nosítkách oknem ven na volné prostranství.

Za půl hodiny po ohlášení dostali hasiči plameny pod kontrolu, v průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali střešní konstrukce a dohašovali skrytá ohniska. Likvidaci požáru velitel zatím nehlásil (stav k 18:00 hodině), hasiči jsou stále na místě.

Výše škody i příčina vzniku požáru jsou v šetření.     (posl.9 fotek Sdh Mor.Beroun)